Add Your Engraving
Max. 15 characters*
Preview
Preview Here
Add a special character
- ∞
- ♡
Font Type
-
Aa
-
Aa
-
Aa
-
Aa
-
Aa
Font name: Harrington
Join Waitlist
We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your name and valid email address below.
Product Description
Accented with a single diamond, this band radiates enduring elegance and pairs harmoniously with the Elion Band.
| SKU / Model | WR0135B-18KW |
| Metal | 18K White Gold |
| Width | 4 mm |
| Height | 1.6 mm |
| Comfort Fit | Yes |
| Engravable | Yes |
| Rhodium Plated | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Setting Type | Claw |
| Estimated Number Of Stones | 1 |
| Average Carat Total Weight | .0200 |
| Average Colour | G |
| Average Clarity | VS |
| Average Cut | Very Good |