Add Your Engraving
Max. 15 characters*
Preview
Preview Here
Add a special character
- ∞
- ♡
Font Type
-
Aa
-
Aa
-
Aa
-
Aa
-
Aa
Font name: Harrington
Join Waitlist
We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your name and valid email address below.
Product Description
The Onyra Band is accented with graceful curves and pavé-set diamonds, capturing light with every movement. Designed to harmonize beautifully with the Onyx Band.
| SKU / Model | WR0129B-18KW |
| Metal | 18K White Gold |
| Width | 3.3 mm |
| Height | 2.5 mm |
| Comfort Fit | Yes |
| Engravable | Yes |
| Rhodium Plated | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Setting Type | Pave |
| Estimated Number Of Stones | 21 |
| Average Carat Total Weight | .1800 |
| Average Colour | G |
| Average Clarity | VS |
| Average Cut | Very Good |