Add Your Engraving
Max. 15 characters*
Preview
Preview Here
Add a special character
- ∞
- ♡
Font Type
-
Aa
-
Aa
-
Aa
-
Aa
-
Aa
Font name: Harrington
Join Waitlist
We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your name and valid email address below.
Product Description
A modern design accented with five brilliant diamonds, symbolizing harmony and balance. Sleek and timeless, it’s a refined statement of enduring love and strength.
| SKU / Model | WR0098B-18KWR |
| Metal | 18K White & Rose Gold |
| Width | 3.9 mm |
| Height | 2 mm |
| Comfort Fit | Yes |
| Engravable | Yes |
| Rhodium Plated | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Setting Type | Bezel |
| Estimated Number Of Stones | 5 |
| Average Carat Total Weight | .0500 |
| Average Colour | G |
| Average Clarity | VS |
| Average Cut | Very Good |