Add Your Engraving
Max. 15 characters*
Preview
Preview Here
Add a special character
- ∞
- ♡
Font Type
-
Aa
-
Aa
-
Aa
-
Aa
-
Aa
Font name: Harrington
Join Waitlist
We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your name and valid email address below.
Product Description
With an all-rounded diamond sidelines, our Trirowa Diamond Ring showcases a dazzling lineup of excellence and brilliance, your ring being the centerpiece.
| SKU / Model | WR0092B-1-18KW |
| Metal | 18K White Gold |
| Width | 5.4 mm |
| Height | 2.3 mm |
| Comfort Fit | Yes |
| Engravable | Yes |
| Rhodium Plated | Yes |
| Stone Type | Diamond |
| Setting Type | Channel |
| Estimated Number Of Stones | 78 |
| Average Carat Total Weight | 1.0000 |
| Average Colour | G |
| Average Clarity | VS |
| Average Cut | Very Good |