Add Your Engraving
Max. 15 characters*
Preview
Preview Here
Add a special character
- ∞
- ♡
Font Type
-
Aa
-
Aa
-
Aa
-
Aa
-
Aa
Font name: Harrington
Join Waitlist
We will inform you when the product arrives in stock. Please leave your name and valid email address below.
Product Description
Dainty yet minimalistic, the tri-studded drop earrings is the perfect piece for the poised individuals.
| SKU / Model | DE1508-18KR |
| Metal | 18K Rose Gold |
| Width | 4 mm |
| Height | 11 mm |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Shape | Round |
| Estimated Number Of Stones | 2 |
| Average Carat Total Weight | .3700 |
| Average Colour | G-H |
| Average Clarity | VS-SI |
| Stone Type | Diamond |
| Stone Shape | Round |
| Estimated Number Of Stones | 4 |
| Minimum Carat Total Weight | .4200 |
| Average Colour | G-H |
| Average Clarity | VS-SI |